Stimati vizitatori ai siteului artupscoala.ro ,

Pentru BIJUTERIE ART UP SRL protectia datelor dumneavoastra personale este foarte importanta.

Datele sunt colectate in scopul asigurarii celor mai bune oferte pentru dumneavoastra si pentru a va oferi cea mai buna experienta in relatia cu SC BIJUTERIE ART UP SRL.

De aceea, datele dumneavoastra este necesar sa fie actualizate in permanenta. Aveti posibilitatea sa interveniti oricand in ce priveste acuratetea si utilizarea datelor. Va rugam sa ne contactati cu incredere pentru a le rectifica sau sterge la adresa de email: artupjewelry@gmail.com

Datele sunt colectate doar pe baza consimtamantului dumneavoastra in relatia cu SC BIJUTERIE ART UP SRL si conform cerintelor legale. Prelucrarea lor se face in conditii de legalitate, echitate si transparenta, cu asigurarea securitatii adecvate a datelor, inclusiv protectia impotriva prelucrarii neautorizate sau ilegale si impotriva pierderii, a distrugerii sau a deteriorarii accidentale.

Personalul SC BIJUTERIE ART UP SRL respecta cu strictete cerintele legale in privinta protectiei datelor si are grija ca toate operatiunile de prelucrare sa fie realizate numai in interesul dumneavoastra.

Despre noi

Acest site web este detinut de catre SC BIJUTERIE ART UP SRL, cu sediul în Str. 1 Mai 51C Jud. ILFOV, Localitate OTOPENI, reg. com. J23/5710/2021, CUI 44917057

Ce date personale colectam si cum le obtinem?

SC BIJUTERIE ART UP SRL colectează date personale direct de la client, de regulă acele informații furnizate la completarea formularului de contact sau alte informatii furnizate de dumneavoastra atunci cand corespondati cu noi:

 • Nume, prenume, codul numeric persoanal, documentul de identitate, data nasterii;
 • Adresa postala si de e-mail;
 • Numar de telefon și altele;
 • Date privind locatia dvs, adresa IP sau o locatie derivata din adresa IP, sau date cum ar fi codul postal sau numele unui oras
 • Contactul dvs. cu noi, cum ar fi o nota, un e-mail sau o scrisoare transmise sau alte evidente ale unui contact cu noi.
Pastrarea datelor

Pastrarea informatiilor personale pe care le colectam de la dumneavoastra este necesara in cazul in care avem o colaborare legitima in curs de desfasurare (de exemplu, pentru a va oferi un serviciu pe care l-ati solicitat sau pentru a respecta cerintele legale, fiscale sau contabile aplicabile serviciului respectiv).

In momentul incheierii colaborari legitime, puteti solicita stergerea datelor dumneavoastra personale. Daca acest lucru nu este posibil (de exemplu, deoarece informatiile personale au fost stocate in arhive de rezerva), atunci vom stoca in siguranta informatiile dumneavoastra personale si le vom izola de orice prelucrare ulterioara pana cand este posibila ștergerea lor.

Dezvaluirea datelor cu caracter personal catre terti

Pentru indeplinirea scopurilor de prelucrare, SC BIJUTERIE ART UP SRL Srl poate dezvalui datele dumneavoastra catre parteneri, catre terte persoane sau entitati care sprijina SC BIJUTERIE ART UP SRL in desfasurarea activitatii prin intermediul Site-ului (de exemplu firme de curierat, furnizori de servicii IT), ori catre autoritatile publice centrale/locale, in urmatoarele cazuri exemplificativ enumerate:

 • pentru administrarea site-ului;
 • in situatiile in care această comunicare ar fi necesara pentru atribuirea de premii sau alte facilitati persoanelor vizate, obtinute ca urmare a participarii lor la diverse campanii promotionale organizate de catre SC BIJUTERIE ART UP SRL prin intermediul site-ului;
 • pentru mentinerea, personalizarea si imbunatatirea site-ului si a serviciilor derulate prin intermediul lui;
 • pentru efectuarea analizei datelor, testarea si cercetarea, monitorizarea tendintelor de utilizare si activitate, dezvoltarea caracteristicilor de siguranta si autentificarea utilizatorilor;
 • pentru transmiterea de comunicari comerciale de marketing, in conditiile si limitele prevazute de lege;
 • atunci cand dezvaluirea datelor cu caracter personal este prevazuta de lege etc.

Pentru ca utilizatorul sa isi poata exercita drepturile precizate mai sus, pentru a ne adresa orice întrebare referitoare la aceste drepturi sau pentru a ne cere lamuriri cu privire la oricare dintre prevederile acestei informari, va rugam sa ne contactati oricand, utilizand informatiile de contact.

Politica de cookie-uri

Un cookie este un fisier text care contine mici fragmente de informatii trimise navigatorului tau si memorate in computerul, telefonul tau mobil sau alt dispozitiv, atunci cand vizitezi un site. Acest fisier cookie trimite informatii inapoi catre site ori de cate ori il revizitezi.

Cum se folosesc cookie-urile

Utilizam cookie-urile pentru a imbunatati functionalitatea site-urilor noastre, pentru a te ajuta sa navighezi mai eficient de la o pagina la alta, pentru a memora preferintele tale si, in general, pentru a imbunatati experienta utilizatorilor. Cookie-urile pe care le folosim pe site-urile noastre pot fi din urmatoarele categorii:

Cookie-uri strict necesare:

Aceste cookie-uri sunt esentiale pentru ca tu sa poti naviga pe site si sa folosesti serviciile pe care le-ai solicitat, cum ar fi accesarea zonelor sigure ale site-ului.

Folosim acest tip de cookie-uri pentru a administra inregistrarea si autentificarea utilizatorului. Fara aceste cookie-uri, serviciile pe care le-ai solicitat nu pot fi furnizate. Aceste cookie-uri sunt ale partii-gazda (first-party) si pot fi permanente sau temporare. Pe scurt, site-urile noastre nu vor functiona corespunzator fara aceste cookie-uri.

Cookie-uri pentru performanta:

Aceste cookie-uri colecteaza informatii despre cum utilizeaza vizitatorii un site, de exemplu care sunt paginile cele mai vizitate. Aceste cookie-uri nu colecteaza informatii care identifica vizitatori individuali. Toate informatiile colectate de aceste cookie-uri sunt cumulate si anonime.

Folosim aceste cookie-uri pentru a:
– realiza statistici despre cum sunt utilizate site-urile noastre
– masura impactul campaniilor noastre publicitare.

Aceste cookie-uri pot fi permanente sau temporare, ale partii-gazda sau ale unor parti terte. Pe scurt, aceste cookie-uri colecteaza informatii anonime despre paginile vizitate si reclamele vizualizate.

Cookie-uri pentru functionalitate:

Aceste cookie-uri permit unui site sa memoreze lucrurile alese de tine (cum ar fi numele de utilizator, limba sau tara in care te afli) si ofera optiuni imbunatatite, mai personale. Aceste cookie-uri pot fi de asemenea utilizate pentru a furniza servicii pe care le-ai solicitat, cum ar fi vizionarea unui videoclip sau comentariul pe un blog. Informatiile utilizate de aceste cookie-uri sunt anonimizate si ele nu pot inregistra activitatile tale de navigare pe alte site-uri.

Folosim aceste cookie-uri pentru a:
– memora daca ai beneficiat deja de un anumit serviciu
– imbunatati experienta in general pe tot site-ul, memorand preferintele tale.

Cookie-uri pentru retelele sociale:
– aceste cookies sunt folosite de retelele de socializare (Facebook, Twitter, Google+, YouTube, Instagram, Pinterest, etc) si permit distribuirea continutului de pe artupscoala.ro pe respectivele retele. artupscoala.ro nu controleaza aceste cookies, deci, pentru mai multe informatii despre cum functioneaza, te rugam sa verifici paginile retelelor de socializare.

Cum sa administrezi & stergi cookie-uri

Daca vrei sa impui restrictii, sa blochezi sau sa stergi fisiere cookie, poti s-o faci modificand setarile navigatorului tau de web. Utilizarea artupscoala.ro fara respingerea cookie-urilor sau a tehnologiilor similare denota consimtamantul vizitatorilor pentru utilizarea de catre noi a unor astfel de tehnologii si pentru prelucrarea informatiilor.