Acest site este operat de catre SC BIJUTERIE ART UP SRL.

SC BIJUTERIE ART UP SRL este o persoana juridica romana, cu sediul social in cu sediul in Str. 1 Mai 51C Jud. ILFOV, Localitate OTOPENI, inregistrata la Oficiul Registrului Comertului sub nr. J23/5710/2021, avand codul de inregistrare fiscala 44917057.
Prin accesarea site-ului artupscoala.ro toti utilizatorii consimt in mod expres sa respecte termenii si conditiile prezentate mai jos, precum si legislatia aplicabila in domeniu.
Prin documentul prezent va aducem la cunostinta regulamentul privind termenii si conditiile de folosire a site-ului artupscoala.ro.
Administratorul acestui site isi rezerva dreptul de a modifica in orice moment continutului acestui acord fara o notificare in prealabil.

Drepturile de proprietate intelectuala
Toate materialele integrate in acest site (texte, imagini, logo, elemente grafice, baze de date, etc.) sunt proprietatea intelectuala a artupscoala.ro. Aceste materiale nu pot fi copiate sau reproduse, exceptand perioada de care este nevoie sa fie vizualizate online. Incalcarea acestei obligatii confera SC BIJUTERIE ART UP SRL dreptul de a solicita daune interese.

Limitarea raspunderii
Artupscoala.ro nu raspunde pentru prejudiciile create ca urmare a nefunctionarii site-ului precum si pentru cele rezultand din imposibilitatea accesarii anumitor link-uri accesibile de pe site.
Artupscoala.ro nu raspunde in fata niciunui client/utilizator pentru eventuale solicitari in afara termenilor si conditiilor de fata, nu poate fi raspunzator pentru niciun fel de eventual prejudiciu, material sau de alta natura, care ar deriva, direct sau indirect, din fapte ori alte imprejurari care nu au fost mentionate in prezenta sectiune de Termeni si Conditii.

Utilizarea abuziva a site-ului artupscoala.ro
Se considera utilizare abuziva a site-ului orice utilizare facuta intr-un mod contrar practicii in domeniu, a reglementarilor si ale legislatiei in vigoare sau in orice alt mod care poate produce prejudicii artupscoala.ro.
Orice incercare de a accesa datele personale ale altui utilizator sau de a modifica continutul site-ului sau de a afecta performantele serverului pe care ruleaza site-ul va fi considerat o tentativa de fraudare a site-ului si va pune in miscare cercetarea penala impotriva aceluia sau acelora care a(u) incercat acest fapt.

Participarea la cursuri
Participarea la cursurile  noastre se confirma doar dupa efectuarea platii astfel: jumatate din pret cand se inscriu, restul cand incep cursul, in prima zi de curs

In cazul anularii, cu mai putin de doua zile inainte de ziua cursului, 30% din pretul platit, nu este returnabil. Aceste 2 zile ofera posibilitatea altor cursanti de a participa la curs, cursanti care nu au mai gasit loc liber.

In cazul in care cursul va fi anulat sau reprogramat de catre SC BIJUTERIE ART UP SRL, un operator va va contacta pentru a stabili daca doriti participarea la urmatoarea data valabila sau returnarea integrala a banilor.

Cursurile gazduite in atelierul nostru prin colaborarea cu alti profesori pot aduce modificari ale conditiilor de rezervare si rambursare, astfel ca se vor aplica doar conditiile instructorilor colaboratori. Acestea vor fi prezente in descrierea cursului!

Reguli de siguranta si securitatea in atelier
Majoritatea cursurilor noastre implica folosirea focului – arzatoare cu butan sau propan , substante chimice si / sau acizi, vopseluri, sticla, utilaje electrice de slefuire si instrumente grele. Cursantii trebuie sa vina imbracati corespunzator pentru acest mediu. Recomandam ca incaltamintea sa fie inchisa, in atelier nu sunt permise sandale, papuci etc. Tesaturile complet sintetice sunt inflamabile si nu ar trebuie sa fie purtate in atelier, manecile largi sau evazate, esarfele, bluzele cu volane sau gulere lungi sunt, de asemenea, un pericol. Sorturile de protectie sunt disponibile in atelier pentru a va proteja hainele, dar este prudent sa purtati haine pentru care sa nu va ingrijoraii in cazul in care va murdariti.

Unele activitati va impun sa purtatati ochelari de protectie si / sau masti. Toate normele de sanatate si siguranta trebuie respectate in orice moment. Daca veniti imbracati necorespunzator, nu veti putea participa la curs.

Aceste reguli sunt concepute doar pentru siguranta voastra si pentru a va proteja in eventualitatea producerii oricarui incident nedorit. 

PRELUCRAREA DATELOR CU CARACTER PERSONAL

Vezi Politica de confidentialitate

Pentru ca utilizatorul sa isi poata exercita drepturile precizate mai sus, pentru a ne adresa orice intrebare referitoare la aceste drepturi sau pentru a ne cere lamuriri cu privire la oricare dintre prevederile acestei informari, va rugam sa ne contactati oricand, utilizand informatiile de contact.